• محصول
ارم طب نور
دیابت و سفرهای نوروزی
۱۳۹۳/۱۲/۲۷

دیابت و سفرهای نوروزی

دیابتی عزیز بهتر است قبل از شروع سفر های نوروزی موارد زیر را با هم مرور کنیم. آیا داروهای خود (انسولین و قرص) را می توانم داخل هواپیما ببرم؟ بله شما می توانید با در میان گذاشتن مسئولین امنیتی و بازرسی فرودگاه از بیماری خود،داروهای خود را داخل هواپیما برده و به موقع استفاده نمایید. شما می توانید با مراجعه به حراست فرودگاه اطلاعات کاملتری نسبت به مسائل سفر با هواپیما کسب کنید. بهتر است داروهای خود را در یک کیسه مخصوص و تمیز و جدا از بقیه وسایل قرار دهید تا در صورت نیاز به راحتی در دسترس شما باشد. حتما همراه خود مواد غذایی با سرعت جذب قند بالا داشته باشید که در مواقع افت قند خون امکان استفاده سریع باشد. کارت دیابتی و شماره تماس تیم درمان یا پزشک خود را حتی المقدور همراه داشته باشید. حتما داروی اضافی همراه خود داشته باشید. دستگاه و نوار اندازه گیری قند خون، سوزن، باتری اضافه،پنبه و الکل یا پد الکلی را همراه داشته باشید.   آیا لازم است نسخه پزشک همراهم باشد؟ در فرودگاه نیازی به نسخه نیست ولی همراه داشتن نسخه پزشک روند بازرسی را تسریع می کند. در شرایط عادی اشعه دستگاه های کنترل امنیتی فرودگاه آسیبی به انسولین نمیرساند، چنانچه نگرانی در  ... ادامه »

دیابت و مسافرت
۱۳۹۲/۱۲/۲۰

دیابت و مسافرت

به طور حتم شما نمی خواهید که در حین سفر، چه زمینی و چه هوایی، مشکلات ناشی از بیماری دیابت لحظات شما را خراب کند.داشتن یک برنامه ریزی دقیق برای به همراه داشتن تمام وسایل مورد نیاز برای کنترل بیماری و تماس با پزشک معالجتان قبل از سفر می تواند ضامن سفری سالم و شاد برای شما باشد. سعی کنید پیش از سفر لیست تمام اقلامی را که برای مراقبت از بیماری خود به آن نیاز دارید را تهیه کنید. تغییر نوع تغذیه، تغییر میزان فعالیت، تغییر زمان خوابیدن و بیدار شدن و بیماریهای حین سفر از عواملی هستند که می توانند بر میزان قند خون شما در زمان مسافرت اثر گذارند. بنابراین سعی کنید به نوع و زمان غذا های مصرفی، فعالیت، زمان تزریق انسولین و زمان استراحت و بیدار شدن خود در مسافرت توجه خاص داشته باشید. نگه داری مناسب انسولین در زمان مسافرت نیز بسیار مهم است. در زمان مسافرت مراقبت از پای خود را فراموش نکنید و اگر مجبور هستید مدت طولانی در هواپیما یا قطار بنشینید، مرتب پای خود را حرکت دهید تا از لخته شدن خون در پای خود جلوگیری نمایید. به یاد داشته باشید که دیابت نیز با شما به مسافرت می آید بنابراین آن را فراموش نکنید.با ذکر نکات زیر سفر خوشی را برایتان آرزومندیم.   نکاتی  ... ادامه »

دیابت و تغییر فصل
۱۳۹۲/۱۲/۴

دیابت و تغییر فصل

تغییر فصول سال و پی آمد آن تغییراتی که در شیوه زندگی فرد ایجاد می شود سبب نوسان قند خون فرد مبتلا به دیابت می شود. دانستن این تغییرات جهت تنظیم مقدار داروی مصرفی (قرص یا انسولین) و یا تغییر شیوه زندگی برای فرد دیابتی بسار ضروری است. در این مقاله برخی از این تغییرات شرح داده شده است. ابتلا به دیابت نوع 1 ابتلا به دیابت نوع 1 در برخی از فصول سال بیشتر است بطوریکه در فصل زمستان بیشتر از فصل تابستان ابتلا به دیابت نوع 1 مشاهده شده است. دلیل این مطلب نیز شاید شیوع بیماری های ویروسی در فصول سرد سال بوده که بعنوان عامل ماشه ای در ابتلا به دیابت نوع 1 مطرح می شوند. به این معنا که ابتلا به عفونت های ویروسی سیستم ایمنی بدن کودک را برای حمله به سلول های پانکراس تحریک می نماید. شاید به همین علت شیوع دیابت نوع 1 در کشورهای سردسیر بیشتر از کشور های گرمسیر می باشد. تغییر در تغذیه تغییرات تغذیه ای در فصول مختلف سال نیز سبب نوسان قند خون می شود.به عنوان مثال با شروع فصل گرما بسیاری از کودکان و نوجوانان دیابتی به خوردن بستنی روی آورده و با افزایش قند خون مواجه می شوند. ویا اینکه بسیاری از افراد دیابتی ابراز می دارند که از میوه های تابستانی زیاد استفاده می کنند.  ... ادامه »